Gastronomia w duchu zero waste – ekologiczne opakowania jednorazowe

Idea zero waste i ekologicznego stylu życia to trend, który staje się coraz bardziej widoczny w wielu aspektach codziennego życia. Coraz więcej branż zrezygnuje z plastikowych opakowań na rzecz ich biodegradowalnych odpowiedników. Dbałość o środowisko nie jest już bowiem tylko chwilową modą, ale koniecznością, która przy okazji pomaga w budowaniu głębszych relacji z klientami.

Sprawdźmy, jak prowadząc gastronomię, robić to w sposób przyjazny środowisku.

Czego oczekują konsumenci

Badania pokazują, że klienci coraz większą uwagę zwracają na pochodzenie produktów, które kupują. Wolą zapłacić więcej za towar i nabyć go od marki, która stawia na ekologię. To samo dotyczy opakowań, w których wydawane są posiłki, przekąski czy napoje. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy sprzedaż na wynos jest koniecznością i właściwie jedyną możliwością, ilość zużywanych opakowań jest ogromna. Mając na względzie dobro środowiska coraz więcej osób wybiera te restauracje, kawiarnie czy cukiernie, w których ulubioną kawę czy deser mogą zamówić w ekologicznym kubeczku czy pudełku.

Sprawdźmy jakie są alternatywy dla plastikowych opakowań.

Biodegradowalne opakowania dla gastronomii

Opakowania biodegradowalne to takie, które zostały wykonane z organicznych surowców odnawialnych. Najczęściej są nimi trzcina cukrowa, banany, rośliny strączkowe bądź celuloza. Opakowania wykonane z organicznych surowców, po wyrzuceniu do kosza zostają naturalnie przekształcone w biomasę lub składniki odżywcze. Proces ich przetwarzania odbywa się dzięki działalności mikroorganizmów. Opakowania biodegradowalne mogą być również poddane recyklingowi i zyskać tzw. drugie życie. Podczas rozkładu nie wydzielają szkodliwych substancji, przyczyniając się do zmniejszania emisji dwutlenku węgla. Opakowania bio są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale tak samo wytrzymałe i solidne jak ich mniej ekologiczne odpowiedniki.

Biodegradowalne opakowania w Galago

Mając na uwadze dbałość o środowisko oraz rosnące wymagania konsumentów stworzyliśmy szeroką ofertę ekologicznych opakowań. Dzięki nim osoby działające w branży gastronomicznej mogą działać w duchu zero waste, wychodząc naprzeciw temu, czego oczekują od nich ich klienci.

W naszym sklepie znajdziecie opakowania biodegradowalne najwyższej jakości. Oferujemy:

ekologiczne łopatki i kubeczki do lodów, dostępne w różnych pojemnościach, ich uzupełnieniem są biodegradowalne łyżeczki, także dostępne w różnych rozmiarach,

biodegradowalne kubeczki do napojów zimnych – dostępne w różnych wzorach i pojemnościach,
biodegradowalne kubeczki do napojów gorących, w różnych wersjach i pojemnościach.

Nasze opakowania produkowane są z czystego papieru celulozowego, posiadającego certyfikat Forest Stewardship Council (FSC). Wykorzystana celuloza pochodzi z lasów, które są zarządzane w taki sposób by zapewnić ochronę drzew i środowiska naturalnego. Gdy nasze opakowania trafią do kosza, po rozłożeniu wrócą do natury, są więc odpadami organicznymi.

W Galago współpracujemy nie tylko z kawiarniami, lodziarniami czy restauracjami. Nasze opakowania biodegradowalne chętnie kupują również klienci indywidualni. Sprawdzają się na przykład podczas rodzinnych uroczystości takich jak komunia, chrzest czy wesele.

Personalizowane opakowania biodegradowalne

Opakowania ekologiczne nie muszą być nudne. Podobnie jak w przypadku „zwykłych” kubeczków czy pojemników, również te w wersji biodegradowalnej mogą przyciągać atrakcyjnym designem. W Galago oferujemy możliwość ich personalizacji.

Na opakowaniach możemy dodać logo, hasło marki bądź dowolny motyw graficzny. Dzięki temu opakowanie staje się ważnym elementem identyfikacji wizualnej danej marki, zwiększając szansę na to, że zostanie zapamiętana.

Opakowania biodegradowalne – chwilowa moda czy konieczność?

Zdecydowanie korzystanie z opakowań ekologicznych nie jest już chwilową modą, a globalnym trendem, który każdy powinien wziąć pod uwagę. To opakowania plastikowe są dziś passe, a za niedługo prawdopodobnie przejdą całkowicie do lamusa. Korzystanie z rozwiązań przyjaznych środowisku to wyraz troski o nasze wspólne dobro, ale również duży plus dla wizerunku firmy.